Facebook logo

Millistel põhjustel kõige enam füsioterapeudi poole pöördutakse

Broneeri aeg füsioterapeudi juurde

  • Imikud ja väikelapsed - Lihaspinged, lihasnõrkus, arenguprobleemid, üle- ja alatoonus, lampjalgsus;
  • Kooliealised noored - Alaselja-, põlvevalud, rühiprobleemid, lampjalgsus, liigesevalud;
  • Keskealised inimesed - Äkilised ja kauaaegsed alaselja- ja kaelaprobleemid, liigesevaevused, liigeste kulumine;
  • Sportlased - Liigestega seotud kaebused (liigeste vale koormus, ülekoormus), spordivigastuste järgne teraapia ja taastumine, konsultatsioonid. Vigastusi ennetav füsioteraapia.

Füsioterapeut võib aidata kõiki, kes soovivad ennetada tervisehäireid, arukamalt treenida ja heas vormis olla, samuti haigusest, vigastusest või operatsioonist kiiremini taastuda. Nii otseses kui ka kaudses mõttes on odavam püsida tervena kui end ravida. Lisaks ei ole kohanud lapsevanemat, keda ei huvita oma lapse tervis. Kui ka pealtnäha näib väikelaps täiesti tervena, tasub alati tulla konsultatsioonile.

Kas ma hakkan oma tervise peale mõtlema alles siis kui juba ilmnevad märgid tervise halvenemisest? Kas mul on targem tegeleda ennetustööga? Inimesed mõtlevad ja teadvustavad  endale üha enam, et hea tervis on edu pant. Tänases karmis olelusvõitluses tööturul eelistatakse terveid ja vastupidavaid töötajaid.

Oluline on järjepidev tegelemine enda ja oma lähedastega hea tervise nimel. Füsioterapeutilised meetodid on kehalised harjutused või ravimassaaž. Inimestel üldjuhul puudub aeg, oskus ja järjekindlus enda või oma lapsega võimelda. Pigem tullakse spetsialisti juurde, võimeldakse koos temaga, suheldakse ning saadakse ka lisateavet erinevate küsimuste osas.

 

printerisõralik versioon esita küsimus
English На русском Eesti