Facebook logo

Kaela-, õla- ja alaseljavalud

Kaelavalu

Kael on lülisamba kõige liikuvam osa, mis ühendab pead kerega. Kaelalihased aitavad pead liigutada.  
Kaelavalu esineb väga sageli ning enamasti ei ole see seotud tõsiste haigustega. Kaelalihaste pinge ja sellest põhjustatud valu on sageli seotud halva kehaasendi, magamisasendi või stressiga.

Sagedasemad kaelavalu tekkepõhjused:
 
Pidev istuv töö, vale magamisasend, stress ning trauma.
Valu aitavad leevendada massaaž ja spetsiaalsed võimlemisharjutused. Valu ennetamiseks on vajalik pidev võimlemine ja õige tööasend.
 
Õlavalu
 
Iga liiges on ümbritsetud liigeskapsli ehk liigeskihnuga. Õlaliigese jäikus võib tekkida trauma, normaalse liikumise puudumise või mingi muu põhjuse tõttu. Liigese liikuvuse taastumuseks on vajalik algfaasis passiivsed harjutused, liigese lahtivõimlemine, koos füsioterapeudiga aktiivne võimlemine ja käe kasutamine aktiivselt tuleb kõne alla alles pärast täieliku liikuvuse saavutamist.
 
Seljavalu
 
Seljavalu on üks sagedamatest kaebustest. Tavaliselt neli inimest viiest on oma elu jooksul vähemalt korra kaevanud seljavalu üle.
 
Sagedasemad seljavalu tekkepõhjused:
 
Halb lihastoonus, raske füüsiline töö või elustiil. Samuti põhjustavad  valu lihaste haigused ja traumad. Pideva vale istuva asendi korral vajub selg samuti ära ja põhjustab valu.
Lihaspinget ja valu vähendavad ravivõimlemine ning massaaž. Lisaks tuleb alustada esimesel võimalusel seljalihaseid treenivate harjutustega.
Pakume kompleksset teenust - füsioterapeut hindab vigastuse ulatuse, määrab diagnoosi, tuvastab teraapia vajaduse (laser, võimlemine jne), koostab võimlemiskava, näitab ette harjutused (et hiljem kodus oleks hea neid harjutusi teha) ning edaspidi saab saa klient käia tõhusas laserteraapias.
 
Loe laserteraapiast lähemalt: http://www.tervisetaastaja.ee/?122
 

Tule konsultatsioonile! Broneeri aeg!

 

 

printerisõralik versioon esita küsimus
English На русском Eesti