Facebook logo

Ainulaadne Pärnus! Suitsetamisest loobumine

Mitte keegi ei saa mitte kedagi sundida suitsetamisest loobuma, seda peab ise tahtma!!! Kui oled mõelnud maha jätta ja Sul on vaim valmis siis Broneeri aeg! Laserteraapia toel on kergem! Pärnus oleme tegelenud selle teraapiaga juulist 2010.

Tänaseks laserteraapia kaasabil suitsetamise maha jätnud klientide põhjendused, miks nad tulid laserteraapiasse:

"Proovisin ise maha jätta, aga läksin nii närviliseks, et ei kannatanud ise ega kannatanud teised mind välja."
"Olin juba kuu aega ilma suitsuta ja mõtlesin, et ah, mis see üks suits ikka teeb. Ja nii see läks..!"
"Suutsin täitsa ise maha jätta, aga mul tekkis selline söögiisu, et hakkasin uuesti suitsetama."
"Töö juures karmistati reegleid ja tehti suitsetamine väga ebamugavaks. Mõtlesin, et mis ma ennast piinan, parem jätan maha."
"Eks ta hakkab mulle juba rahakotile ka mõjuma. Arvestasin, et teraapiakuuri hind on minu suitsetamise juures ühe kuu suitsu raha..."
"Ma sain ühel hetkel aru, et suits ei anna mulle enam seda head tunnet, mis vanasti. Käin suitsetamas ainult selle pärast, et pean kuhugi minema ja teised lähevad."
"Jõudsin arusaamisele, et ma lihtsalt ei taha enam suitsu teha. Töökaaslane käis ka Teie juures, ta ise enam ei suitseta ja soovitas. Olen eelnevalt proovinud maha jätta, mul oli väga raske ja hakkasin uuesti. Tulin proovima, et ehk on mul ka laseriga kergem."
" Ma ei taha enam, et suits juhib minu elu!!!"

Millal tulla laserteraapiasse?
Kui oled ise proovinud, aga ei ole veel õnnestunud maha jätta ning vajad väikest "tõuget".
Kui Sa praegusel hetkel näiteks seoses uusaasta lubadusega ei suitseta aga Sul on raske ja kogu aeg keerleb peas mõte, et homme panen suitsu ette. Enne esimese suitsu tegemist tule teraapiasse. Organism on natuke juba kohanenud ilma suitsuta olemisega ning tegevusharjumus ei ole enam nii tugev.
Kui Sa oled just maha jätnud ja tunned ennast väga närvilisena.
Kui tunned, et suitsetamine hakkab tervisele (köha, hingamisraskused) ning ka arst on soovitanud maha jätta.

Klientide tagasiside põhjal võib kinnitada, et teraapia võtab väga hästi ära suitsu isu ning kliendid on tunduvalt rahulikumad. Meil on aga tavapäraselt suitsetamise puhul nö kaks sõltuvust - nikotiinisõltuvus (kelle suurem kellel väiksem) ja tegevusharjumus (rituaal ja rutiin). Tegevusharjumus on tavapäraselt hullem kui nikotiin ning selle puhul sõltub siis juba enda tahtest, kas klient paneb suitsu ette kui tegelikult suitsu isu ei ole või ei pane.

Laserteraapia on tänapäeval üks efektiivsemaid meetodeid aitamaks inimesi, kes on otsustanud suitsetamisest loobuda. Kui mujal maailmas on antud meetodit praktiseeritud juba üle 12 aasta, siis kogemust Eestis on juba 3 aastat!
Meetod baseerub väga vanadel Hiina meditsiini põhimõtetel ning on suunatud füüsiliste kõrvalnähtude vähendamisele.
Efektiivsuse protsent: 85-90%!
Hea tulemuse saavutamiseks on oluline kliendi enda suur tahe suitsetamisest loobuda. Laserteraapia aitab vähendada või kõrvaldada enamus kõrvaltoimetest (närvilisus jne). Suureks kartuseks suitsetamisest loobumise puhul on kaalutõus.  Kes on enne ise maha jätnud, neil on sellealane kogemus olemas. Laserteraapiaga on natuke teine lugu. Laserteraapia käigus ei tõuse niivõrd söögiisu (teostame ju sõltuvusravi ka söögisõltuvuse puhul ning sõltuvuspunktid on ühed ja samad) vaid me alateadlikult asendame tegevuse - suits söögi vastu. Aga seda pole ka mitte kõikidel klientidel ette tulnud. Kaal võib tõusta seoses ainevahetuse esialgse aeglustumisega kuna organism vajab natuke aega ise toimekulekuga. Teraapia käigus teeme seedimise soodustamiseks mõeldud punkte, et ainevahetust kiirendada.
Lisaks saate meilt psühholoogilist tuge käitumisharjumisega toime tulemiseks ning ka nõuandeid söömise ja liikumise osas. Suitsetamisest loobumine laserteraapia abil on lihtsam, tervislik ning ohutu - me ei kasuta ravimeid ega nikotiini asendusravi. Plaastrite ja nätsudega saab klient nikotiinikoguse ikka kätte.

Kuna tegemist on madala sagedusega (väikese võimsusega) laseriga, ei põhjusta see valu ega ebamugavustunnet. Laserteraapia annab tulemusi kiirelt. Suitsetamisest loobumise puhul läheb enamikel juhtudel vaja 3-4 seanssi. Siiski on iga inimene erinev ning seansside arv teraapia käigus ning sõltub inimese enesetundest.

Laserteraapia abiga suitsetamisest loobumise eksperiment saates "Ringvaade".

02.06.2010 saade: http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=106436. Saate algusest 25.51 algab eksperimendi lõik.
04.06.2010 saade: http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=106489. Saate algusest 42:00 algab eksperimendi lõik.

Suitsetamisest loobumine ei pea olema raske! Tallinnas on võimalik suitsetamisest loobuda Laserteraapia OÜ-s: http://www.laserteraapia.ee/index.html
 

Enamik endistest suitsetajatest on kogenud loobumise sümptomeid. Mõned neist sümptomitest on nii võimsad, et need õhutavad uuesti suitsetamisele.

Mõned sümptomid suitsetamisest loobumisel laserteraapiat kasutamata:
- kuiv suu ja kurk, halb maitse suus;
- köha, röga;
- pitsitus rinnus, südame pekslemine, lihaste pinged, peavalud, nägemishäired, spontaanne higistamine, kuuma hood, isegi treemor;
- närvilisus, agressiivsus, ärrituvus, keskendumise häired, meeltesegadus, suutmatus end väljendada, tugev soov uuesti suitsetada;
- kõrvetised, kaalutõus, nälg, iiveldus;
- kõhukinnisus, paisunud tunne, kõhulahtisus;
- väsimus, unetus, eufooria.

Mis on tubakas?
• tubakas on taim, mis kasvab enamikus maailmajagudes;
• tubakataime kuivatatud lehtedest tehakse sigareid, sigarette, piibutubakat, vesipiibutubakat, närimistubakat, nuusktubakat; • tubakas sisaldab nikotiini, mis on võimas närvimürk ja põhjustab sõltuvust ning muudab meie organismi tegevust, nagu teisedki uimastid. 

Tubakasuitsus sisalduvad :
• sõltuvust tekitavad ained;
• vähki tekitavad ained;
• valgeveresust ehk verevähki tekitavad ained;
• pärilikke muutuseid põhjustavad ained;
• loote vääraarenguid põhjustavad ained;
• radioaktiivsed ained + vingugaas ja tõrv.

Tubakasuits sisaldab rohkem kui 4000 erinevat kemikaali osakeste ja gaasidena! 

Tegelikult teame me kõik, kuivõrd kahjulikku mõju tervisele avaldab suitsetamine. Kas me seda endale aga ka teadvustame? Kui on juba mingi aeg suitsetatud, siis on suitsetamise põhjuseks ka tekkinud füüsiline ja vaimne sõltuvus.
Iga suitsetaja on teadlik, et iga järgneva sigaretiga on tal suureneb oluliselt oht haigestuda kopsuvähki, suuvähki, kõrivähki, söögitoruvähki, neeruvähki, põievähki jne. Mida rohkem sigarette päevas tarbitakse, seda suurem on risk.
• Suitsetamine põhjustab hingamisteede kroonilisi ärritusnähte ja kroonilist kopsuhaigust.
• Suureneb risk haigestumiseks südameveresoonkonnahaigustesse.
• Suureneb insuldioht.
• Suureneb südameinfarkti tekkimise oht.
• Põhjustab igemetehaigusi, hammaste lagunemist. Tulemuseks võib olla ka hammaste välja langemine.
• Suitsetamise tagajärjel tõuseb vererõhk.
• Suitsetamine põhjustab luude hõrenemist.
• Suitsetamine vähendab mehe sigitusvõimet ning põhjustab impotentsust.
• Naistel vähendab suitsetamine viljakust. 

Kuid siiski suitsetatakse edasi sest ei ole konkreetseid sümptomeid, mis antud haigusele esialgu viitaks. On inimlik mõelda, et "Minule seda haigust suitsetamisest ei tule." FAKT on aga see, et tubakas tapab iga teise kasutaja.
Osa inimesi üritab oma sõltuvust varjata ja rääkida, kuivõrd neile meeldib suitsetada. Tegelikult on aga nikotiin narkootiline aine, mis tekitab väga kiirelt sõltuvust (võrreldav heroiini sõltuvusega). Seetõttu on pahest loobumine raske ning vastu tuleb võtta suur väljakutse, millega paljud inimesed iseseisvalt toime ei tule.

Broneeri aeg!

 

printerisõralik versioon esita küsimus
English На русском Eesti