Facebook logo

Luumurd

Luumurd on luu järjepidevuse katkemine kaheks või enamaks osaks. Luumurruga kaasneb peaaegu alati luud ümbritsevate pehmete kudede (nahk, rasvkude ja lihased) vigastus. Suurtemate luude vigastused tekivad tõsisemate traumade korral (kukkumine kõrgemalt, autoavariid, tööõnnetused ehitustel jne). Väiksemate luude (näiteks sõrmeluude, labakäe, labajala, küünarluu jne) murdude korral on tegemist väiksemate traumadega. Siiski trauma on trauma, see segab igapäevaelu, on ebamugav ning vajab ravi.
Lapsed on eriti aktiivsed, ronivad ja hüppavad, hinnates on füüsilisi võimeid üle. Seega oht luumurdude tekkeks väga suur.

Taastusravi algab juba peale kipsi asetamist või operatsiooni. Eelkõige on tegemist ravivõimlemisega liigestele ja lihastele. Tegemist on inimese kannatada saanud kehaosa liikumisvõime taastamisega. Eriti tõhus luumurdude ravis, liigesetraumade korral, kõõluste- ja sidemete venituse korral ning operatsioonijärgsete haavade ravis. Kui on tegemist täiskipsiga siis on võimalik laserteraapiat teha peale kipsi eemaldamist. Kui tegemist poolkipsiga siis on võimalik laserteraapiat teostada ka läbi sideme.
 Pakume kompleksset teenust - füsioterapeut hindab vigastuse ulatuse, määrab diagnoosi, tuvastab teraapia vajaduse (laser, võimlemine jne), koostab võimlemiskava, näitab ette harjutused (et hiljem kodus oleks hea neid harjutusi teha) ning edaspidi saab saa klient käia tõhusas laserteraapias.
 
Loe laserteraapiast lähemalt: http://www.tervisetaastaja.ee/?122

Eriti oluline on laste luumurdude korral. Laste luud ja lihased on nõrgad ning kipsi korral jääb kipsis kehaosa veel nõrgemaks. Tavapäraselt jääb laps peale kipsi mahavõtmist kas lonkama või on näha, et antud liiges ei liigu päris nii nagu vaja. Seega tuleb kindlasti koheselt taastusraviga tegeleda.

Tule konsultatsioonile! Broneeri aeg!

 

printerisõralik versioon esita küsimus
English На русском Eesti